czwartek, 29 listopada 2012

Fun

Bardzo lubię tę bransoletkę, nawet przeszło mi przez myśl, żeby ją sobie zostawić, ale zrobiłam ją na normalny nadgarstek, a mój jest dziwacznie chudy, tak więc Fun idzie/jedzie/leci w świat.

I jeszcze jedna sprawa - prosiłyście mnie w komentarzach pod Wow! i mailach o tutka na tę bransoletkę. Niestety wydaje mi się, że nie mogę go opublikować ponieważ nie jest to moja autorska technika a na dodatek, z tego co się zorientowałam, nie ma w internecie darmowego wzoru (chyba). Ja go kiedyś podpatrzyłam  w (chyba) Beadworku. Ale lubiącym kombinować podpowiem, że bransoletka jest na bazie tubular netting i jest zaskakująco nieskomplikowana :)

koraliki: wszystkie TU WYMIENIONE
rozmiar: obwód wew. ok. 18cm; agaty - 1,2cm
zapięcie typu karabińczyk, ogniwka mocujące - srebro Ag 925
Do zobaczenia również w Inspiracjach Kadoro

niedziela, 25 listopada 2012

Golden Twist

Eksperymenty z ndebele stitch i bardzo lubiany przeze mnie zestaw kolorystyczny :) A do tego dwa przepiękne, fasetowane agaty mszyste.

koraliki: Toho 11o Bronze, 11o i 8o Galvanized Starlight
rozmiar: długość 50cm; szerokość 2cm i 0,5cm; kulki agatu 1,4cm
zapięcie typu karabińczyk i ogniwka mocujące - pozłacane srebro Ag 925 
środa, 21 listopada 2012

Mój ametystowy...

...pierścionek. Prototyp - wymyśliłam i robiłam go totalnie "na czuja" i, jak się okazało w trakcie, trochę nie po kolei, co kosztowało mnie sporą ilość nawrotek ;) Ale jest i zostaje u mnie.

30 kulek ametystu, nieco Toho 15o Nickel i 11o Higher Metallic Grape
poniedziałek, 19 listopada 2012

Urban Triangles II

Udało się! Skompletowałam wreszcie "zestaw małego fotografa" dzięki czemu mogę robić zdjęcia niezależnie od słońca, czyli w zimę :) (kiedyś opiszę cały zestaw bo ostatecznie kosztował mnie nie dużo, a pomógł mi baaaardzo) Z owym zestawem jeszcze nie do końca się poznaliśmy dlatego zdjęcia musiałam i tak poddać drobnej obróbce, nie mniej jednak jestem zadowolona z efektu.

A teraz do rzeczy - Urban Triangles II. Dość duże kolczyki składające się z trzech peyotowych trójkątów. Zrobiłam je ponad tydzień temu, ale z barku światła zdjęć doczekały się dopiero dzisiaj. Dlaczego nr II a nie I? Ano dlatego, że to drugie takie kolczyki, które zrobiłam, nr I czeka jeszcze na wykończenie. Dodam, że kolczyki "zeżarły" ponad 10g Toho Treasure.

rozmiar: długość kolczyka od boku najmniejszego trójkąta to wierzchołka największego - 8,8cm; bok małego trójkąta - 2,3cm; średniego - 3,3cm; dużego - 4cm
waga: 7g (jeden kolczyk)
sztyfty i baranki: srebro Ag 925