poniedziałek, 30 lipca 2012

Retro Geometric Cuff

Od zawsze omijałam szerokim łukiem bransoletki typu cuff/mankiet, ale przecież wszystkiego trzeba spróbować. Technika wykonania tej bransoletki wymyślona i opisana została przez Rachel Nelson-Smith, niestety (właściwie to uważam, że całkiem słusznie - powinno się cenić zarówno swoje jak i cudze autorskie projekty ) opisana została niedarmowo więc musiałam zagonić własne szare komórki do roboty i chyba się udało ;); chociaż podejrzewam, że można zastosować różne metody, a na pewno różną kolejność wyszywania, żeby uzyskać ten sam efekt. Wzór wymyśliłam sobie sama, a na dodatek wymyślałam go na bieżąco, w trakcie wyszywania więc cały projekt zajął mi spoooooro czasu.
Acha, i jest to druga tego typu bransoletka, którą zrobiłam ale pierwsza skończona - do pierwszej, w połowie (albo 2/3) roboty zabrakło mi koralików - metoda jest bardzo bardzo koralikożerna.
I jeszcze jedno - zapięcie. Kombinowałam dość długo jak zrobić zapięcie koralikowe (srebro jakoś mi to nie pasowało), które utrzyma fason bransoletki i jednocześnie nie rozepnie się samo i wykombinowałam takie właśnie ;), patyczek od zapięcia (czy patyczek ma fachową nazwę?) jest na tyle giętki, żeby zahaczyć o wszystkie pętle, i na tyle sztywny, że sam się z nich nie wywinie!

koraliki: Toho 11o w wymienionych TU kolorach (swoją drogą te koraliki są przepiękne - niby matowe, a jednak z połyskiem ;p)
rozmiar: długość, razem z zapięciem - ok. 17cm; szerokość - 5cm
wtorek, 24 lipca 2012

Sth

Ta sama technika, inne kolory i koraliki, ten sam problem z robieniem zdjęć... co w poście niżej. Albo mój aparat nie lubi się z tubular netting, albo się zepsuł - okaże się w następnym poście. W każdym razie, z racji "zabraknięcia" koralików FP na uszycie większego niż 16,5 cm obwodu , bransoletka tajemniczo nazwana Sth ;) zostaje u mnie i na mnie :).środa, 18 lipca 2012

Elegance

Superprzyjemna technika, a do tego bardzo efektowna, mam w zanadrzu kilka kolejnych tego typu projektów :)
Za to, już po zrobieniu tej bransoletki miałam dwa problemy; po pierwsze, kompletnie nie wiedziałam jak ją nazwać - efekt końcowy bardzo mi się z czymś kojarzy ale nie wiem z czym (!), po drugie mój aparat bardzo, ale to bardzo nie chciał złapać ostrości na bransoletce, zwłaszcza od góry...

koraliki: wszystkie TU WYMIENIONE
rozmiar: obwód wewnętrzny ok. 17,5cm (przy zakładaniu nieco się rozciąga i dobrze "roluje" przez dłoń), średnica - ok. 8mm
bransoletka nie jest całkiem sztywna, ale nie jest też całkiem lejąca Do zobaczenia również w Inspiracjach Kadoro :)


wtorek, 17 lipca 2012

Ring Ring

Oryginalna wersja tego projektu - Swatch Ring, zaprojektowana została przez Dustina Wedekinda (tak, tak to mężczyzna, szkoda, że tak ich mało w koralikowej branży ;)); a tutorial zlinkowała Poranna. Generalnie nie jestem fanką kopiowania czyiś projektów i pomysłów, ale ten był tak genialny w swojej prostocie, że musiałam, no a poza tym udało mi się dodać to i owo od siebie, więc wersja ostateczna mojej pracy wygląda nieco inaczej niż oryginał :)
Ponieważ użyłam samych koralików metalicznych (zarówno Toho jak i FP) to muszę sprawdzić ich odporność na ścieranie (pierścionki są zdecydowanie bardziej narażone na "zużycie" niż inne elementy biżuterii). Innymi słowy Ring Ring zostaje u mnie ;)

środa, 11 lipca 2012

Jadeitowy liść

Nie planowałam tego liścia, dopiero robiąc drugi rząd wokół jadeitowej pastylki (tak, tak, to nie kaboszon) zaczęłam kombinować - co by tu zrobić, żeby zrobić inaczej? No i wykombinowałam, a na dodatek wykombinowałam tak, żeby wziąć udział w wyzwaniu Kreatywnego Kufra (mimo, że jak zobaczyłam to wyzwanie, jak zwykle stwierdziłam, że wezmę udział następnym razem).
Niestety nie wiem co to za liść, podejrzewam, że jakiś egzotyczny... macie jakieś typy? do której rośliny mógłby należeć?
Liść jest dwustronny (zdjęcie 1- jedna strona, zdjęcie 2 - druga strona); zawiesiłam go na sznurze zrobionym ściegiem herringbone, inaczej -  ndebele (osobiście wolę tę drugą nazwę), obie części można nosić oddzielnie.

koraliki: Toho 15o i 11o w kolorze Gold-Lustered Dark Topaz; Toho 11o i Magatama 3mm w kolorze Sour Apple Picasso
środek: jadeit (sądzę, że nie barwiony) 2,8cm
rozmiar: długość liścia (z ogonkiem) - ok. 6cm, szerokość - ok. 3,7cm; długość sznura - 48cm, średnica sznura - ok. 0,4cm
zapięcie i kółeczka mocujące - srebro 


Praca zgłoszona na wyzwanie Kreatywnego Kufra.


niedziela, 8 lipca 2012

Wschód Słońca

Pierwszy kolczyk powstał pod koniec maja albo na początku czerwca, drugi - wczoraj. Często mam tak, że jeśli coś występuje w parach, to po zrobieniu pierwszego cosia, mija sporo czasu, a zdarza się, że wieczność, zanim zabiorę się za drugiego cosia;  mam sporo rękawiczek zrobionych na drutach/szydełku występujących pojedynczo i bezparzastych kolczyków sutaszowych, ale na szczęście koralikowe twory ostatecznie doczekują się swojej pary ;)
Zdjęcie 3 - "na wisząco"; zdjęcie 4 - na leżąco, w słońcu.

koraliki: Toho i Fire Polish - wszystkie TU WYMIENIONE, Swarovski Rivoli 12mm (nie pamiętam nazwy koloru bo mam trzy pary w podobnym kolorze)
rozmiar: długość bez bigla - 5,5cm; szerokość, w najszerszym miejscu - ok. 3,5cm
bigle i kółeczka mocujące - srebro pozłacane

Do zobaczenia również w Inspiracjach Kadoro


piątek, 6 lipca 2012

La Fiesta!

A co powiecie  na kumihimo?
Komplet - obroża dla psa i bransoletka... dla mnie :D W kolorach kojarzących mi się z Hiszpanią, Ameryką Środkową  i Południową, czyli z pogodą bardzo podobną do tej, którą od paru dni mamy w Warszawie ;)
Na zdjęciu 3, 4 i 5 - właścicielka połowy kompletu (dodam, że bardzo wiercąca się pod czas sesji)

sznurki satynowe, psia zawieszka grawerowana w sklepie zoologicznym
czwartek, 5 lipca 2012

Incredible India

Powoli zaczynam wykańczać wszystkie rozpoczęte projekty. Ten naszyjnik zaczęłam robić miesiąc temu, ale dopiero wczoraj doczekał się "podwieszenia". Jak widać - duuuuużo złota i luzem prezentuje się bardzo okazale, ale na szyi wygląda nieco mniej wieczorowo. Wisior nie jest przymocowany do sznura na stałe, więc można nosić obie części oddzielnie. Za jakiś czas dorzucę zdjęcia na ekspozytorze.
Całość cubic RAW + kilka kombinacji ;)

koraliki: Toho w tych kolorach i rozmiarach
rozmiar: długość sznura razem z zapięciem - 44,5cm; średnica wisiorka - 4cm, grubość - ok. 6mm
zapięcie oraz kółeczka - pozłacane srebro
Do zobaczenia również w inspiracjach Kadoro :)